…Mivel az első levelemre nem kaptam mindenre választ a prefekustól, ezért írtam egy másikat, ami 2015 március 12- én volt iktatva, amelyben a következőket kérdeztem:
Miért fizet az érmihályfalvi lakosság ugyanannyi szemét díjat a Bio Florisal cégnek a vegyes szemét elhordásáért, ha kevesebb lett a vegyes hulladék a szelektív szemét elszállítása miatt?
A szelektív szemét gyűjtésre a projektet nem egyedül nyerte el Érmihályfalva önkormányzata, hanem a környező köz-ségekkel együtt. Ezek az önkormányzatok a projektből kiléptek, de a pályázat során elnyert kukákat ők is elvitték. A kérdésem az volt, hogy a szelektív hulladékot gyűjtő cég, vagyis az ASA Servicii Ecologii azokon a településeken miért nem gyűjti kötelező módon a szelektív hulladékot? Miért csak az érmihályfalvi lakosra kell határozatot hozni, hogy fizessen speciális adót, ha nincs két szerződése egy szelektív hulladék gyűjtésre és egy vegyes hulladék gyűjtésre?
Ha időközben változások történtek, akkor mint néppárti tanácsosok miért nem voltunk értesítve?
A környező települések rendelkeznek szelektív szerződéssel? Mellékeltem a Prefektusnak írott levél mellé az AVE szerződést, amiből kiderül, hogy csak háztartási hulladékot szállít és nem szelektívet a környező településekről. Akkor a szelektív gyűjtésre adott kukák mire vannak használva? Azokat nem kellene vissza hozni Érmihályfalvára (mert leltár szempontjából ide tartoznak) és akik speciális adót fizetnek a szelektív szeméthordásért azoknak tudna a tanács biztosítani kukát és nem nylon zsákot.
Ezekre a kérdésekre nem kaptam választ a Prefektustól. Ő csak annyit írt, hogy a helyi tanács dönt mindenről igaz, hogy a törvény alapján egy tanácsos bármit kér legtöbb 10 napon belül bármilyen információt meg kell kapjon.
Sajnos úgy tűnik ez az érmihályfalvi tanácsra nem vonatkozik:
2015. március 03-án nyújtottam be egy kérvényt, melyben kértem egy kimutatást a 2014-es évben támogatott egyesületek és bizonyos alakulatok pénzügyi valamint tevékenységi elszámolásáról, mikor és milyen összeget kaptak.
Választ mai napig nem kaptam, a tavalyi költségvetésbe 300.000 lej (3milliárd) volt elkülönítve erre a célra. Igaz a szociális jegyre sem jutott 50.700 lej (507 millió) a kisnyugdíjasok részére.
Jól érvel a 13 RMDSZ- es tanácsos, amikor azt mondja, hogy a többség dönt, más véleménye nem számít.
Czeglédi Júlia, tanácsos
2015 Április 8