Bemutatkoznak a Néppárt érmihályfalvi szervezetének tanácsosjelöltjei

Bemutatkoznak a Néppárt érmihályfalvi szervezetének tanácsosjelöltjei

Néhány mondatban bemutatkoznak a mihályfalvi Néppárt tanácsosjelöltjei. A bemutatkozás nem a választási listán való besorolás szerint történik, hanem a beérkező adatok sorrendje szerint:

Pap Sándor György – polgármester- és tanácsosjelölt

1969-ben születtem Érmihályfalván és a Mezőgazdasági Főgimnáziumban (az akkori Mezőgazdasági Iskolacsoport) érettségiztem. Ezt követően Debrecenben fogtechnikát tanultam, majd Brassóban menedzseri oklevelet szereztem. A mesteri fokozatot a Partiumi Keresztény Egyetemen végeztem el. Római katolikus vagyok, házas, két gyermek édesapja. Felmenőim tősgyökeres mihályfalvi emberek voltak, akik mindig arra intették a mellettük növekvő új generációt, hogy a család és a szülőföld szeretete a legfontosabb megtartó erő. Én olyan közegből jövök, ahol az adott szónak megfellebbezhetetlen értéke volt. Eszerint éltem, eszerint fogok élni ezután is mindenféle és fajta világszemlélettől függetlenül.

Polgármesterként ma már nem elegendő, hogy az ember karizmatikus személyiség legyen. Rengeteg olyan ismeretre van szükség, amely a mai konjunktúrák mellett nehezen, és sok tapasztalat útján szerezhető be. A korrupció megfékezését tartom elsődleges szempontnak, illetve sokat ígért „üvegzseb” politika bevezetését. Mi, nem a bekövesedett hatalom megszervezésére, és megtartására törekszünk, hanem szolgálni akarjuk a várost. Hiszek és bízom abban, hogy a választópolgár tudja, hogy nem ránk, hanem „magára szavaz”, és csak közösen, önökkel tudjuk megvalósítani céljainkat.

Tóth Ferencz Csaba

Tóth Ferencz Csaba vagyok, 52 éves, nős, két leánygyermek édesapja. Szakmám mezőgéptervező-mérnök, jelenleg egy gépi hímző üzemet működtetek. Számomra is a legfőbb prioritások az alapvető infrastrukturális fejlesztések befejezése (víz és csatornahálózat) és az úthálózat kiépítésének folytatása, ami a 21. század európai városának alapkövetelménye. Teljesen egyetértek az oktatás, sport és civilszervezetek támogatásával, persze a prioritások és lehetőségek mentén. Nem szeretek elhamarkodottan, átgondolatlanul és háttér-információk nélkül ítélkezni és dönteni, ami megítélésem szerint tanácsosi munkámban hasznomra válhat. A sokszínűség, a politikai pluralitás, a demokrácia egyik alapelve, ami mindenképp a közösség javát szolgálja, és emiatt nem szabadna feszültség, gyűlölködés forrása legyen. Szeretném, ha elfogadnánk egymást, több tisztelettel és megértéssel adóznánk egymás iránt, ezáltal egy sokkal kedvezőbb légkört kialakítva a jövőbeli közös munkához. Ezekhez kérem támogatásukat a közelgő választáson.

Baricz Nánási Ferenc

1969-ben születtem a Hargita megyei Gyergyószentmiklóson, római katolikus családban. Gyergyóalfaluban nőttem fel, édesapám erdőkitermelésben, majd fafeldolgozó gyárban, édesanyám varrónőként otthon dolgozott. Kilencedik osztálytól az akkori gyergyószentmiklósi Salamon Ernő szaklíceumba jártam iskolába, 1988-ban érettségiztem finommechanika szakon. A ’89-es események után a gyergyószentmiklósi bútorszövetgyárban kezdtem el dolgozni, mint karbantartó lakatos, majd egy vállalkozásba kezdtem, melyet öt éven át működtettem, e mellett a szüleimmel együtt egy kis földterületen gazdálkodtunk. 2002-ben felvételt nyertem a Partiumi Keresztény Egyetem angol nyelv és irodalom szakára. 2006-ban államvizsgáztam Kolozsváron a Babeș-Bolyai Egyetemen. Az érmihályfalvi 1. számú Technológiai Líceumban kezdtem tanítani, de tanítottam már a Zelk Zoltán és az érsemjéni Kazinczy Ferenc Általános Iskolában is, két-két évig. 2013 őszétől vagyok az Érmihályfalvi Mezőgazdasági Főgimnázium címzetes tanára. 2004 óta élek Érmihályfalván. A feleségem, Baricz Nánási Noémi a helyi Zelk Zoltán Általános Iskola tanítónője. Két gyerekünk van, Balázs és Ábel Zoltán. 2016-ban a Néppárt polgármesterjelöltje voltam, jelenleg tanácsosi megbízatásom végén járok.

Iuhas Monika Hilda

Érmihályfalván születtem és élek, egy fiú édesanyja vagyok, aki sajnos más országban él, ahogy sok más fiatal. Ezért is próbálok egy jobb jövőért küzdeni, munkahelyek teremtéséért, könnyebb ügyintézésért, a korrupció visszaszorításáért, és ami a legfontosabb, hogy a mihalyfalvi dolgozzon a városában, ne más településeken, és ne az ingázással vesszen el az ideje.

Szentes Attila

Szentes Attila vagyok, nős, két gyermek édesapja. A Transilvania Bank alkalmazottja vagyok, immár 13 esztendeje. Önkormányzati képviselő-jelöltként ígéretekkel nem traktálom önöket, egyedül a munkámat tudom felajánlani ezúttal is, amit igyekszem mindig becsülettel elvégezni. Célom, hogy ez a kisváros minél élhetőbb legyen, és minden ember megtalálja helyben a boldogulását és jövőképét.

Varga István

Ezen a néven anyakönyveztek, 49 éves vagyok. Tanulmányaimat Székelyhídon, Nagykágyán és Nagyváradon végeztem. Érettségivel, mechanikai, mezőgépészeti szakdiplomával, jogosítvánnyal és két éves méhészeti és kereskedelmi szakdiplomával rendelkezem. Két szép leánygyermek büszke édesapja vagyok. Elmondhatom hogy ez alatt a 20 év alatt mióta Érmihályfalván élek, kitörő változást nem tapasztaltam, sőt emberi értékek, és lehetőségek leépülésének vagyok tanúja nap, mint nap. Ezért jelentkeztem az EMNP színeiben tanácsosjelöltnek. Ebben a csapatban még ott van a tenni akarás és a tisztesség csirája, amit csak gondozni és nevelni kell. Jobb jövőt szeretnék el az elkövetkezendő generációnak, ezért tanítani, segíteni kell ebben őket. Tisztességes megélhetési lehetőséget Érmihályfalvának! De ez csak együtt közösen lehetséges.

Baricz Nánási Noémi

1970-ben születtem Margittán. Gyermekkoromat Székelyhídon töltöttem, ahol édesapám a helyi iskola történelemtanáraként, édesanyám könyvtáros-laboránsként dolgozott. 1988-ban a Nagyváradi 5. számú Ipari Líceum (jelenleg Ady Endre Líceum) mechanika szakán érettségiztem. 1990-től tanítónőként dolgoztam. Tanulmányaimat a Nagyváradi Iosif Vulcan Tanítóképző posztliceális tanító-óvónő szakán, majd a Vasile Goldiș Egyetem margittai kihelyezett oktató-angol nyelvtanár szakán folytattam. 1994-ben lettem az Érmihályfalvi Elméleti Líceum (jelenlegi Zelk Zoltán Gimnázium) címzetes tanítója. 2013-ban szereztem tanári diplomát a Nagyváradi Egyetem óvodai és elemi oktatás pedagógiája szakán. A férjem, Baricz-Nánási Ferenc a helyi Technológiai Líceum tanára. Két gyermekünk van, Balázs és Ábel-Zoltán. Érmihályfalvát mindig is az otthonomnak éreztem, valójában itt nőttem fel, örököltem elődeim ragaszkodását a szülőföldhöz.

(folytatás köv.)

Facebook
Érintő hírportál