Emléktáblát állított a család Csiha Kálmánnak
Vasárnap avatták fel Csiha Kálmánnak, az Erdélyi Református Egyházkerület egykori püspökének emléktábláját az Érsemjénhez tartozó barantói kúrián.
A Barantónak nevezett határrészben egy különlegesen szép, 1922–1924 között épült udvarház áll, mellette melléképületek jelzik, hogy itt egykoron békés, emberi léptékekben élő, gazdálkodó család élte mindennapjait. Itt látta meg a napvilágot 1929. szeptember 17-én Csiha Kálmán, Csiha Sándor és Szilágyi Erzsébet második gyermekeként.
A déli órákban sorjázni kezdtek az autók, a kisbuszok a család által mára már újra belakott barantói kúria udvarára. A fehér falú udvarház baloldali részén fehér lepel jelezte, hogy rendhagyó esemény van készülőben. A semjéni lakosok egy része is felsorakozott az udvaron a család mellé, illetve az önkormányzat részéről is sokan képviseltették magukat, többek között Balázsi József polgármester, aki elsőként méltatta a nagyembert, akinek a névjegyével, Kazinczy Ferenc és Fráter Loránd után Érsemjén harmadszorra is bekerült a történelem folyásába. Életútját, munkásságát és börtönéveinek kálváriáját Ősz Előd, Csiha Kálmán (1929-2007) egykori munkatársa ismertette.
A táblát leánya, Csiha-Nagy Emese leplezte le és helyezett alá virágot, Csáki Márta érsemjéni református lelkész és Nagy János római katolikus plébános pedig megáldotta, megszentelte azt. A ceremóniát követően az emlékezők a faluközpontban álló mellszobornál is lerótták kegyeletüket az egyházkerületét tíz esztendeig szolgáló (1990–2000) püspök előtt.
S. É.