Török László polgármester aláírást gyűjt saját maga és az RMDSZ ellen?
Sajnálatos, hogy huszonhat év elteltével is a város vezetésének, pontosabba a várost egy személyben vezető helyi RMDSZ-elnöknek ma már a város lakói, mi mindannyian, elsősorban adófizetők vagyunk és csak másodsorban polgárok. Ma már szabályos sarcolása folyik a népnek, többek között hely adók címén. Teljes megnyomorításunk zajlik, szép, tetszetős csomagolásban. Miközben soha senkivel nem egyeztetve emeli folyamatosan az adókat és a szolgáltatások (víz, szennyvíz, szemét) árát, addig a közösség előtt szakadatlan ünnepléssel, dinom-dánommal és bográcsosztással fényezi magát a városvezetés. Ki-ki gondolja meg, miközben a helyi adóit és közüzemi számláit befizeti most, év elején, mennyibe is kerül valójában polgármesterünk sok ingyen bálja, mulatságai és a véget nem érő bográcsozások,
Mert egyet tudnia kell mindenkinek: semmi sincsen ingyen!
Annak ellenére, hogy négy éve is „Szívügyem Szalonta” jelszóval folyt a polgármesteri kampány, az újraválasztott városvezető 2013-ban rögtön a törvényben megengedett maximálisra emelte a helyi adókat.
Ami azonban elképesztő és minden képzeletet felül múló, hogy a napokban a helyi RMDSZ az ellen az adóemelés ellen akar aláírást gyűjteni Nagyszalontán, melyet tanácsosai egyhangúlag szavaztak meg, és amely annak a törvénynek a betűi alapján zajlik, mely ellen nem, hogy nem volt kifogása a tulipános képviselőknek Bukarestben, de minden jel szerint meg is szavaztak.
Eszerint Török László polgármester saját maga és az RMDSZ ellen gyűjt aláírást.
Az új adótörvénykönyv kimondja, hogy magánszemélyeknek a helyi adót lakóingatlanok esetén az épület értékének 0,08-0,2% között kell rögzíteni. Nagyszalonta helyi tanácsa a maximumot, 0,2%-ot szabott ki.
Továbbá a törvény a megadóztatandó udvarok esetében nem rögzíti, hogy mindenkinek 400 négyzetméter után kell fizetnie, amennyiben van akkora a telke, hanem legfeljebb (!) 400 négyzetméterre kell adót kivetni.
Sőt, cégek tulajdonában lévő ingatlanok esetében az ingatlan értékének 0,2%-1,3% között szabja meg a kivethető adó mértékét, de persze városunkban ez az adó is a maximális 1,3% lesz. Ilyen, korántsem vállalkozásbarát környezetben még kevesebb munkahely és még nagyobb kivándorlás várható, pedig Nagyszalonta lassan negyede már így is külföldön dolgozik.
Jól tudjuk, idén két választási kampány is lesz, mégis, felszólítjuk a nagyszalontai RMDSZ-es városvezetést, ne a lakosság terhére töltsék fel a helyi kasszákat!
Az Erdélyi Magyar Néppárt nagyszalontai szervezete