Tovább tart a politikai alapú adok-kapok a biharfélegyházai közbirtokosság háza táján. Mint arról már korában többször is írtunk a község RMDSZ-es polgármestere nem csupán ott akadályozza a közbirtokosság jogszerűen megválasztott titkára, Hegedűs Hajnalka munkáját ahol tudja, de törvénytelen módszereket bevetve igyekszik kivenni kezéből az irányítást is. Teszi ezt elsősorban azért, hogy elterelje a figyelmet saját, finoman szólva is kétes üzelmeiről, melyekről általában elfelejti tájékoztatni az általa vezetett község lakosait.
Persze Kelemen Zoltán nem csak az ellene folyó különböző peres eljárásokról akarja a reflektorfényt elfordítani, hanem egyúttal politikai leszámolásra is felhasználja az önkormányzat tőle függő apparátusát, és minden eszközzel igyekszik tönkretenni Hegedűst, aki a legutóbbi önkormányzati választás alkalmával kihívója volt a polgármesteri székért folyó harcban. Kelemen, nem is nagyon maradva a háttérben a legelő közbirtokosság január 28-án leváltott volt elnökét, Hanciu Mariát (aki ellen szintén több per van folyamatban) és Kencse Irma önkormányzati képviselőt felhasználva mozgatja a szálakat, ez utóbbiak pedig jogtalanul intézkednek úgymond a közbirtokosság nevében eljárva. Február 17-én Kerecsenyi Imre alpolgármester vezetésével még egy illegitim, botrányos körülmények között megtartott taggyűlést is öszehívtak, eljátszva, mintha ők vezetnék az egyesületet, és „tisztújítást” hajtottak végre.
Mindeközben Kelemen Zoltán ellen a hivatali visszaélés vádjával született feljelentés a nagyváradi ügyészség hatáskörébe lett utalva, így az RMDSZ-es elöljáró egy újabb ügyben koptathatja majd a bíróság lépcsőit. Ha ugyan megjelenik ott, hiszen az ellene az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) részvételével folyó másik per tárgyalásán sem jelent meg, így azt április 12-re halasztották . Mint ismert, a vád szerint az RMDSZ színeiben megválasztott elöljáró hamis dokumentumokkal próbált 103 079 eurót szerezni nem létező cserjékre és fákra egy, a Pocsaj és Biharfélegyháza közötti út felújítását célzó HU–RO-projekt keretében. A DNA közleménye szerint a Bihar megyei polgármester 2014-ben a regionális fejlesztési minisztériumhoz „több olyan dokumentumot nyújtott be, amely nem felel meg a valóságnak, azzal a céllal, hogy jogtalanul 103 079 euróhoz jusson”.
A tájékoztatás szerint az összeg egy, a helyi önkormányzat és egy üzletember között megkötött szerződés ellenértékét jelenti, a dokumentum tárgyát cserjék és fák leszállítása és elültetése képezte. „A fent említett összefüggésben a kérést elutasította beruházás kivitelezésével megbízott hatóság” – közölte a korrupcióellenes ügyosztály. A hírportál szerint a beruházás részeként cserjéket és fákat terveztek ültetni az út mentén, azonban a határon átnyúló együttműködés nagyváradi regionális irodájának (BRECO) ellenőrző csapatai a 2014-es és a 2015-ös helyszíni szemléjük során is azt állapították meg, hogy a cserjék és fák – amelyek leszállítására és elültetésére a biharfélegyházi önkormányzat azt állítja, hogy kifizetett 103 079 eurót, benyújtotta a számlát, az átvétel és a minőség-ellenőrzés jegyzőkönyvét – a valóságban nem léteznek. A BRECO illetékesei így elutasították a kifizetési kérést, a felelősök pedig a DNA célkeresztjébe kerültek.
Az ügyben a DNA ügyészei vádat emeltek Pencz László vállalkozó ellen, akinek a cége végezte a dokumentumok szerint a munkálatokat, valamint Bekő András tervező, Daniel Sgîndăr, a beruházás műszaki felelőse és Petru Crişan építőtelep-vezető ellen. Négyük ellen hamis vagy pontatlan dokumentumok és nyilatkozatok rosszhiszemű felhasználásában való bűnrészesség a vád.